MENU Zaloguj się
Ta oferta jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Dołącz do USAtogo i odkrywaj najlepsze Deals i Insider Tips.
Twoje korzyści:
  • Ekskluzywne oferty i rabaty na loty, noclegi i wynajem samochodów w USA
  • O nowościach dowiesz się jako pierwszy
  • 100% darmowy udział i rezygnacja w każdej chwili

Rejestracja

Wiek najemcy i wiek kierowcy

W USA nie można wypożyczyć samochodu w wieku poniżej 21 lat. Często się też zdarza, że nie można mieć mniej niż 25 lat. Jednak spokojnie, wiele wypożyczalni samochodów, zwłaszcza duże firmy, oferują pewne dodatkowe pakiety dla osób poniżej 25 roku życia. Są to tak zwane U25, czyli pakiety studenckie lub Young Generation. Pakiety te pozwalają za dodatkową opłatę wynająć samochód lub prowadzić wypożyczone auto w USA, nawet jeśli masz mniej niż 25 lat. Ważne jest, aby wszyscy kierowcy byli na miejscu przy odbiorze samochodu i mieli ze sobą prawo jazdy.

Czy potrzebujesz międzynarodowego prawa jazdy w USA?

Jeśli masz unijne prawo jazdy (UE), to nie jest to konieczne. Jest ono akceptowane w miejscach wynajmujących samochody, a także tolerowane w ruchu drogowym. Jeśli nie masz unijnego prawa jazdy (np. tylko te starsze), to powinieneś wymienić je na nowe lub uzyskać międzynarodowe prawo jazdy. Ważne jest również, aby Twoje prawo jazdy było nadal ważne.

Jakie dokumenty potrzebuję, aby odebrać wypożyczony samochód?

Oprócz prawa jazdy, które musisz pokazać na stacji odbioru samochodu, często musisz mieć ze sobą również paszport. Dowód osobisty może być tutaj niewystarczający. Potrzebne są również potwierdzenie / Voucher na wypożyczony samochód lub numer rezerwacji / Confirmation Number, a także karta kredytowa. Zwykle potrzebujesz karty kredytowej, aby zapłacić kaucję lub w przypadku, gdy chcesz zarezerwować dodatkowe pakiety lub inne wyposażenie.

Musisz mieć kartę kredytową!

W USA płatność kartą kredytową jest naturalna i powszechna. Już to jest znaczącym powodem, aby zawsze mieć ją przy sobie na wakacjach w USA. Jest ona też niezbędna do rezerwacji wypożyczonego samochodu. Dlaczego?

Karta służy do złożenia kaucji (depozytu) podczas wynajmu, tj. opłaty za gwarancję. To około 25 USD dziennie lub więcej. Szczegóły znajdziesz w opisie warunków wynajmu samochodu u dostawcy. W zależności od tego, na jak długo zarezerwujesz wypożyczony samochód, potrzebujesz wystarczającego pokrycia depozytu na karcie kredytowej. Zatem powinieneś mieć odpowiednio wysoki limit na karcie, żeby mieć dość pieniędzy na depozyt za wynajem samochodu i na wakacje. Istnieją również karty kredytowe, gdzie możesz samodzielnie zwiększyć owy limit wykonując dodatkowy przelew. Ponadto możesz na miejscu zarezerwować dodatkowe wyposażenie, takie jak fotelik dziecięcy lub system nawigacyjny.

Depozyt zostanie zwrócony pod koniec wakacji lub w momencie oddania wynajętego samochodu. Służy on ostatecznie zapewnieniu, że dostawca samochodu będzie mógł otrzymać określoną kwotę w razie wypadków, uszkodzeń lub innych zdarzeń. Dlatego zawsze zalecamy wykupienie pakietów przy wynajęciu samochodu, które obejmują w cenie pełne ubezpieczenie autocasco bez wkładu własnego oraz rozszerzone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej do 1.000.000 USD. Te pakiety są standardowe i dają całkowite zabezpieczenie.

Dodatkowy kierowca

Ilu kierowców powinno być upoważnionych do kierowania wynajętym samochodem, zależy od Ciebie. Ostatecznie nie ma ograniczenia. Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że mniej stresujące jest, jeśli nie tylko jeden kierowca musi prowadzić. Dodatkowy kierowca jest w wypożyczalniach samochodów zawsze usługą opcjonalną. Wiąże się to z dodatkową opłatą. Niektórzy dostawcy oferują również np. określone pakiety, które zawierają dodatkową liczbę kierowców.

Wskazówka

Znasz już nasz słynny rabat na samochody do wynajęcia? Zaoszczędź nawet do 30% na rezerwacji auta w USA w porównaniu do ofert innych dostawców.

Gorące USA Deals