MENU Zaloguj się
Ta oferta jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Dołącz do USAtogo i odkrywaj najlepsze Deals i Insider Tips.
Twoje korzyści:
 • Ekskluzywne oferty i rabaty na loty, noclegi i wynajem samochodów w USA
 • O nowościach dowiesz się jako pierwszy
 • 100% darmowy udział i rezygnacja w każdej chwili

Rejestracja

Wakacje w Stanach brzmią bardzo kusząco, ale każdy wie, że są dość drogie. Istnieje wiele możliwości, jak zaoszczędzić pieniądze, np. na locie, hotelu, samochodzie do wynajęcia itd. Cena biletów lotniczych do USA może osiągnąć nawet połowę budżetu całej podróży. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie listę wskazówek, dzięki którym będziesz mógł sobie pozwolić na wylot do Stanów.

Kiedy kupować bilety lotnicze?

Poszukiwanie korzystnych cenowo lotów najlepiej rozpocząć długo przed planowanym urlopem. W przypadku USA oznacza to co najmniej 4-5 miesięcy wcześniej. Rezerwacje last minute też czasami wychodzą taniej, ale w przypadku odległych podróży polecamy rezerwację z dużym wyprzedzeniem.

Ceny biletów lotniczych bardzo się wahają. Dlatego dobrze jest wiele razy przeglądać oferty, w szczególności o różnych porach dnia. Najdroższe bilety są z reguły w niedzielę wieczorem. Wtedy wiele osób ma wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się poszukiwaniu lotów. Środek tygodnia, na przykład wtorek, jest na ogół najlepszym czasem na rezerwację lotów po okazyjnej cenie. Jednak nie jest to gwarantowane. Zmiany taryf ciężko przewidzieć, ale jeśli zastosujesz się do tych zasad wyszukiwania, zasadniczo zwiększysz swoje szanse na zdobycie tanich biletów. Jeśli natrafisz na bardzo atrakcyjną ofertę, nie zwlekaj z rezerwacją. Tanie bilety są zazwyczaj bardzo szybko wyprzedawane, a ich ceny mogą się w każdej chwili zmienić.

Szczególnie ten, kto ma nieograniczony czas podróży, może wyszukać loty w bardzo atrakcyjnej cenie. Elastyczność - co do daty, miejsca wylotu a także powrotu - umożliwia wybranie i kombinację najtańszych połączeń. Oczywiście wyklucza to urlopowiczów, którzy są ograniczeni na czas wakacji.

Kiedy jest najtańszy czas podróży?

Statystycznie najkorzystniej jest, jeśli dzień wylotu wypada w środę. Ten dzień ma najniższe ceny lotów, w porównaniu do innych dni tygodnia. Często zdarza się również, że taniej możesz polecieć wczesnym rankiem niż o późniejszej porze dnia. Do najkorzystniejszych okresów w ciągu roku należy czas:
 • od końca stycznia do początku marca
 • od maja do początku czerwca
 • od września do połowy listopada
 • na początku grudnia

W czasie wakacji, świąt i długich weekendów ceny biletów są znacznie droższe.

Jakie loty są najtańsze?

Najniższe ceny za loty są z reguły tylko z bagażem podręcznym. Często można kupić bilety z Polski do USA już za około 1500 zł. Za bagaż rejestrowany należy doliczyć kwotę około 350 zł.
Loty z przesiadkami są zwykle znacznie tańsze niż bezpośrednie. Przez międzylądowania przedłuża się oczywiście czas podróży, ale można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy na wakacyjny budżet.

Jak znaleźć tanie loty

W Internecie istnieje wiele portali, które ułatwiają znalezienie najlepszych ofert, jak np.:

Bardzo prosta i pomocna jest wyszukiwarka Google Flights. Przy wyszukiwaniu możesz wykorzystać wiele przydatnych funkcji, jak np.:

 • Odpowiednie filtry: Liczba przesiadek, czas na przesiadkę, linie lotnicze, pora wylotu i przylotu, przedział cenowy itd.

 • Kontrola cen w kalendarzu: Kliknij na pole „data wylotu”. Za pomocą kalendarza możesz sprawdzić jednocześnie elastyczne terminy i ich ceny (możesz przejść przez kolejne miesiące, klikając na strzałki po obu stronach kalendarza i łatwo dopasować długość podróży w lewym dolnym rogu).

 • Inne lotniska w pobliżu: Upewnij się, czy loty z innego lotniska w Twojej okolicy nie są tańsze. Możesz sprawdzić kilka lotnisk wylotowych i docelowych jednocześnie.

 • Multi-city-lot: Skorzystaj z tak zwanego multi-city-połączenia, np. najpierw możesz lecieć do San Francisco, a do Polski możesz wrócić z Los Angeles. Taka kombinacja ma dwie zalety. Po pierwsze, możesz połączyć dwa tanie loty, a po drugie masz szansę zobaczyć np. piękne wybrzeże Kalifornii, podróżując wynajętym samochodem.

 • Monitorowanie cen: Możesz obserwować taryfy otrzymując e-mailem powiadomienia o zmianie cen na wybrane połączenie.

 • Historia cen: Google zapisuje również rozwój taryf. Możesz to zobaczyć w podglądzie historii i sprawdzić, jaka jest typowa cena danego połączenia i jak ona się zmieniła w ostatnim czasie.
 • Interaktywna mapka: To doskonała funkcja, która umożliwia zobaczyć dostępne połączenia, jeśli chcesz sprawdzić np. gdzie do USA można najtaniej polecieć. Wybierając opcję „elastyczne daty” zobaczysz loty w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Możesz również przejrzeć weekendowe, tygodniowe lub dwutygodniowe połączenia.

Po znalezieniu interesującego połączenia, często lepiej nie kupować biletów bezpośrednio na oficjalnej stronie linii lotniczej, do której zazwyczaj prowadzą linki z Google Flights. Oferty można porównać w specjalnych multiwyszukiwarkach, jak Kayak lub Skyscanner. Tutaj znajdują się niezliczeni pośrednicy, tak zwani OTAs (online travel agencies) jak np. Expedia czy Opodo. OTAs często oferują różne rabaty, więc w ten sposób możesz znaleźć jeszcze niższą cenę biletu na ten sam lot. Dzięki OTAs można również połączyć loty różnych przewoźników. Uważaj na ukryte pułapki, jak np. dodatkową opłatę przy użyciu karty kredytowej. Zachęcamy więc do porównania cen biletów, zarówno na oficjalnej stronie przewoźnika jak i w multiwyszukiwarkach.

Warto zainstalować sobie na smartfonie apki, które są oferowane przez niektóre powyżej wymienione wyszukiwarki. Bardzo przydatne jest ustawienie alertów cenowych w tych aplikacjach. Dzięki tym powiadomieniom otrzymasz na bieżąco informacje o super promocjach i ofertach last minute. To chyba najłatwiejszy sposób żeby złapać naprawdę świetną ofertę. Ważne jest, aby być szybkim, jak się trafi jakaś super okazja.

Często opłaca się również zapisać na newslettera wybranych linii lotniczych. W ten sposób otrzymasz informacje z pierwszej ręki o korzystnych promocjach lub rabatach. W niektórych przypadkach istnieją także oferty wyłącznie dla subskrybentów newslettera.

Pamiętaj również o regularnym usuwaniu plików cookie, jeśli szukasz lotów cały czas na jednym komputerze. Pliki cookie gromadzą dane dotyczące przeglądanych przez Ciebie stron internetowych. Te informacje są szczególnie cenne dla linii lotniczych. Im większe zainteresowanie, tym szybciej wzrastają ceny. Z tego powodu zalecamy częste pozbywanie się „ciasteczek”, aby zawsze otrzymywać aktualne ceny.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka: szukając lotu na smartfonie można niekiedy upolować jeszcze tańsze bilety niż podczas wyszukiwania na komputerze. Linie lotnicze i OTAs stosują czasami różne taryfy, więc takie porównanie może się także opłacić.

Gorące USA Deals