MENU Zaloguj się
Ta oferta jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Dołącz do USAtogo i odkrywaj najlepsze Deals i Insider Tips.
Twoje korzyści:
  • Ekskluzywne oferty i rabaty na loty, noclegi i wynajem samochodów w USA
  • O nowościach dowiesz się jako pierwszy
  • 100% darmowy udział i rezygnacja w każdej chwili

Rejestracja

To nie tajemnica, że miliony ludzi marzą o tym, żeby pewnego dnia wyjechać do krainy nieograniczonych możliwości. Ty też chciałbyś spełnić swoje marzenie o Ameryce? Najbardziej ekscytujące miasta na świecie, takie jak Nowy Jork, San Francisco czy Las Vegas, czekają na Ciebie. Niesamowite krajobrazy Wielkiego Kanionu, czy piękne plaże Florydy magicznie Cię przyciągają. I jak dobrze wiadomo, jeśli jesteś gotowy zakasać rękawy, to możesz w Ameryce osiągnąć prawie wszystko.

Ameryka ma bez wątpienia bardzo dużo do zaoferowania. Stany Zjednoczone są uosobieniem wolności. Tutaj nie ma ograniczeń co do możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Niestety USA posiada prawdopodobnie jedne z najsurowszych przepisów imigracyjnych. Kto zakłada, że może dziś spakować walizki i jutro przenieść się do Stanów, to może być zaskoczony. Aby móc mieszkać i pracować w USA, potrzebna jest wiza, którą zwykle jest bardzo trudno otrzymać. Rząd amerykański dąży do tego, aby wizy otrzymywali głównie wykwalifikowani specjaliści lub dobrze sytuowani inwestorzy. Ale czy istnieją inne opcje? Jakie są sposoby na zdobycie zielonej karty, jeśli nie jest się ani wysoko wykwalifikowanym, ani biznesmenem?

Wyjazd do Ameryki na stałe?

Każdego roku 55 000 przypadkowo wylosowanych osób otrzymuje pozwolenie na stały pobyt w USA. Chcesz do nich dołączyć? Skorzystaj teraz z szansy i spełnij swoje marzenie o Ameryce.

1. Opcja: Emigracja przez miejsce pracy

Każdy, kto posiada wyjątkowe umiejętności i doświadczenia oraz pracuje w branży cieszącej się dużym zainteresowaniem na amerykańskim rynku pracy, może ubiegać się za pomocą amerykańskiego pracodawcy o tzw. wizę dla zawodów specjalistycznych H-1B. Do poszukiwanych pracowników należą np. inżynierowie, naukowcy lub ogólnie absolwenci szkół wyższych. Jednak proces ubiegania się o taką wizę pracowniczą jest dość pracochłonny. Przede wszystkim potrzebny jest amerykański pracodawca w roli opiekuna i wnioskodawcy. Taka osoba musi nie tylko być zainteresowana zatrudnieniem obcokrajowca, ale również udowodnić, że nie może znaleźć amerykańskiego pracownika, który mógłby wykonywać tą samą pracę. Wiza H-1B jest początkowo ważna przez 3 lata - pod warunkiem, że jest się zatrudnionym u pierwotnego pracodawcy. Następnie można ją przedłużyć o kolejne 3 lata. Po tym okresie jest możliwość, za pomocą specjalnego wniosku, zamienić ją nawet na zezwolenie na pobyt stały.

2. Opcja: Emigracja przez inwestycję lub założenie firmy

W tym zakresie można wyróżnić różne rodzaje wiz. Wiza dla przedsiębiorców E-1 umożliwia firmom, aktywnie handlującym z USA, wysyłanie pracowników do Stanów w celu prowadzenia tam interesów. Delegowany pracownik musi jednak zajmować tam kierownicze stanowisko.
Inwestorzy lub założyciele firm mogą uzyskać wizę inwestorską E-2. Władze USA doceniają, że nowe przedsiębiorstwa przynoszą krajowi znaczne korzyści, takie jak duża ilość kapitału (np. 100 000 USD) i nowe miejsca pracy dla Amerykanów. Obie E-wizy są wizami nieimigracyjnymi, co oznacza, że ​​tracą ważność po pewnym czasie (np. po 2 lub 5 latach). Po tym okresie należy opuścić Stany. Chociaż te wizy można przedłużyć, nie ma możliwości przekształcenia ich w pozwolenie na pobyt stały.

Międzynarodowe firmy mogą wysyłać swoich pracowników do siedziby firmy w USA z wizą L-1. Tutaj również należy spełnić pewne wymagania. Co najmniej 50% firmy w Ameryce musi należeć do oddziału macierzystego mającego siedzibę za granicą. Ponadto delegowany pracownik musi zajmować stanowisko kierownicze w danej firmie przynajmniej od roku. Wiza ta jest ważna przez maksymalnie 3 lata i może zostać przedłużona maksymalnie do 7 lat. W przeciwieństwie do E-wizy, wizę L-1 można zamienić po kilku latach na zezwolenie na pobyt stały.

W przypadku wszystkich powyższych wiz należy złożyć dokładne wnioski i dowody (np. biznesplan lub bilanse). Zaleca się, aby skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych prawników. Taki proces może być kosztowny i długotrwały. Niestety nie ma żadnej gwarancji, że wiza zostanie wydana. Szczegółowe informacje o wizach nieimigracyjnych do USA oraz o wymaganiach, jakie należy spełnić, aby je otrzymać, można znaleźć na oficjalnej stronie Serwisu Informacji Wizowej dla Polski.

3. Opcja: Emigracja dzięki loterii

Wyżej wymienione opcje niestety są możliwe do zrealizowania dla małej grupy ludzi. Na szczęście istnieje jeszcze inny sposobów na zdobycie prawa do stałego pobytu w USA: udział w loterii wizowej. Departament Stanu przyznaje każdego roku losowo wybranym osobom 55 000 wiz imigracyjnych, pozwalających na zamieszkanie z całą rodziną i podjęcie legalnej pracy w Stanach. Ogromnym plusem tego programu jest to, że wymagania dotyczące udziału w loterii są niewielkie. Więc prawie każdy kwalifikuje się i może przystąpić do loterii. Oczywiście trzeba liczyć na łut szczęścia, aby zostać wylosowanym. Jednak każdy, kto naprawdę poważnie myśli o swoim życiu w Ameryce, powinien wykorzystać tę szansę i wrzucić swój los do puli. Naprawdę warto!

Do naszego zespołu USAtogo należą byli zwycięzcy zielonej karty. Możemy więc osobiście potwierdzić, że dzięki loterii istnieje rzeczywista możliwość osiągnięcia wymarzonego celu. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w loterii, to możemy polecić Ci nasz Green-Card-Serwis. Pomożemy Ci przy wypełnianiu formularza, poprawimy ewentualne błędy formalne i wyślemy zgłoszenie elektronicznie w odpowiednim czasie do oficjalnych władz USA. Mamy nadzieję, że Twoje marzenie o Ameryce wkrótce się spełni!

Zarejestruj się teraz do loterii wizowej

Gorące USA Deals